Marrja e nje makine me qera, eshte nje opsion qe gjithmone e me shume po perdoret nga udhetaret ne shekullin XXI. Udhetimet low cost mundesojne udhetimin ne vende te ndryshme te botes, me pak para.
Sigurisht, kur leviz nga nje vend ne nje tjeter, pervec biletes se avionit, te duhet dhe nje makine me qera. Marrja e nje makine me qera ne kete raste, perben nje avantazh. Me poshte po ju listojme disa arsye:
  1. Leviz me lirshmeri.
Nderkohe qe shijoni pushimet, ju nuk keni pse shqetesoheni per cmimet e taksive,  apo oraret e autobusave.
  1. Kurseni para
Ju mund te kurseni para, nese bashke me hotelin, rezervoni dhe nje makine me qera. Parate e kursyera, mund ti shpenzoni per dicka tjeter gjate pushimeve.
  1. Pushime cilesore
Kur arrini ne aeroport, aty ju pret makina e rezervuar, dhe skeni pse endeni per te gjetur nje taksi apo te prisni ne stacionin e autobusit qe ju con ne qytet, per te shkuar me pas ne hotel. Shpeshhere udhetimi me autobus nuk eshte aspak komod, aq me teper nese ndalesa e tij eshet larg hotelit tuaj.
  1. Komfort
Udhetimi me makinen tuaj, ju ben te mundur viziten ne vendet e preferuara pa asnje limitim. Pervec kesaj, ska gje me te mire se sa kur makina ju pret ne aeroport dhe ju skeni nevoje te mbani bagazhet tuaja deri tek autobusi apo taksia. Thuaji po komfortit!
  1. Cmime te lira .Per shkak te konkurrences, agjensite e makinave me qera, shpeshhere ofrojne cmime shume te mira, qe mund te jene nje marreveshje shume e mire per ju, si dhe nje game te gjere makinash.
  2. Udheton me kosto te ulet.
Nuk eshte me leverdi per ju te udhetoni me makinen tuaj, nese udhetimi zgjat mbi 4 ore, sidomos nese keni dhe femije me vete. Ne kete rast eshte me mire te prenotoni bileta avionic dhe nje makine qe ju pret ne aeroport.  Per me teper, udhetimi eshte me I shkurter.  Udhetimi me makine me ore te gjata, rrit shanset per aksidente,  e per me teper do mberrini ne destinacion te lodhur.
Heres tjeter mos harroni te rezervoni nje makine me qera !  🙂
10 Reasons to visit Albania

comments are closed .